Квадво Дуа отбеляза първия си гол за Швейцария при победата над Унгария на Евро 2024
Breaking News | 2024-06-20 | 12:44:33

Първият гол на Куадво Дуа за Швейцария помогна за началото на кампанията им за Евро 2024 с победа с 3-1 над Унгария на стадион Кьолн.

27-годишният футболист игра само 45 минути за отбора на швейцарците и трябваше да изчака VAR, за да потвърди крайъгълния му момент, след като намери вратата на вратата 12 минути след началото на състезанието от група А.

Мишел Аебишер, който асистира при откриването, направи два удара на полувремето със собствения си първи международен гол, докато удар с глава на Барнабас Варга през второто полувреме лиши хората на Мурат Якин от чиста мрежа след почивката.

Съперникът от група А Шотландия може би се надяваше на равенство, но Унгария в крайна сметка беше погребан от скъпа грешка в третата минута на добавеното време, която позволи на резервата Брийл Емболо да подпечата победата в първото си международно участие от декември 2022 г.

Роланд Салай имаше ранен шанс за Унгария, чиито възможности през първото полувреме бяха малко и далече, но го изпрати извън напречната греда, две минути преди Дуа да вкара откриващия удар от границата на зоната.

Унгария приложи малко повече натиск в края на полувремето, но беше от грешната страна на пасив от 2-0, когато Ебишер от Болоня се изви около публиката покрай плонжиращия Петер Гулачи, за да удвои предимството на Швейцария в 45-ата минута.

Унгария беше много по-добра страна в началото на второто полувреме и може би трябваше да намали изоставането наполовина, когато Варга кимна за точното подаване на Салай, изкупвайки се, когато се наведе, за да кимне за подаване на Доминик Собошлай в 66-ата минута.

Надеждите на Унгария да се завърне бяха напълно разбити, когато те напълно погрешно изиграха дефанзивен удар с глава, вместо да дадат шанс на заместника Емболо – който през последните години беше измъчван от контузия – да отбележи категорично своето завръщане.